Wczesne oznaki występowania pluskiew

Martwisz się, że w twoim domu jest plaga pluskiew? Czy wzdrygasz się na myśl, że pluskwy kiedykolwiek wkradają się do twojego domu? Jeśli tak, musisz dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o znakach pluskiew, na które powinieneś uważać.

Może to pomóc Ci zwrócić się o pomoc, zanim sytuacja się pogorszy. Jeśli będziesz czekać zbyt długo lub zignorujesz znaki, będziesz mieć plagę na swoim sumieniu.

Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik dotyczący wczesnych oznak pluskiew i tego, co powinieneś zrobić, gdy je zauważysz.

1. Ślady krwi na materacu

Nie martw się, kiedy mówimy „ślady krwi”, nie mamy na myśli, że twój materac będzie wyglądał jak jedno z tych miejsc zbrodni, które widzisz na programach CSI. W rzeczywistości te ślady krwi są tak malutkie i maleńkie, że dla niewprawnego oka wcale nie wyglądają jak krew.

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że pluskwy są robakami wysysającymi krew . Są też niechlujnymi zjadaczami, więc zostawiają ślady krwi, którą zjadają, głównie na twoim materacu i prześcieradle, ale może również znajdować się na innych meblach.

Krew, którą znajdziesz na swoim łóżku, wcale nie jest czerwona. Ma brązowy lub czarny kolor, ponieważ to krew, którą pluskwa przetrawiła i – tak, masz rację – wypróżniła się na twoje tkaniny, materac, kanapę itp.

Jeśli podejrzewasz, że masz w domu pluskwy, oto ćwiczenie, które pomoże ci to ustalić. Po prostu podejdź do materaca i odepnij prześcieradło w nogach łóżka. Zeskanuj górę materaca, a następnie podnieś go, aby spojrzeć na spód stopy materaca.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki, nadszedł czas, aby uzyskać ochronę przed pluskwami, której potrzebujesz. Wynajmij profesjonalną usługę kontroli pluskiew w ramach usług prewencyjnych i reaktywnych.

2. Dziwne zapachy

To wyjaśnienie jest trochę obrzydliwe, ale wysłuchaj nas! Niektóre plamy krwi, które znajdziesz z pluskiew na materacu, są wynikiem zmiażdżenia i zabicia ich podczas snu.

Chociaż infestacje są powszechne, pluskwy w rzeczywistości nie podróżują w koloniach, jak to robią mrówki. To powiedziawszy, są szczęśliwi, mogąc zaalarmować inne pluskwy przed wszelkimi zagrożeniami dla ich dobrego samopoczucia.

Jeśli zauważyłeś dziwne zapachy w domu, biurach handlowych itp., może to być spowodowane infestacją, a nie pozostałościami makaronu w lodówce.

Jeden z zapachów, które możesz wychwycić, może mieć silny, ale słodki zapach. Jest to tak zwany feromon alarmowy . To mechanizm obronny, który posiadają wszystkie pluskwy. Jak sugeruje nazwa, zapach służy do ostrzegania innych pluskiew o zagrożeniach w twoim domu.

Pluskwy nie mają tylko jednego zapachu dla swoich feromonów alarmowych. Mimo że te zapachy mają ostrzegać innych szkodników, ludzie również mogą je wyczuć. Jeśli zauważysz jakikolwiek nierozpoznawalny zapach o słodkim zapachu, natychmiast skontaktuj się z serwisem kontroli pluskiew.

3. Ślady ugryzień

Co zaskakujące, wielu właścicieli domów szybko lekceważy ukąszenia owadów, które znajdują na swojej skórze. Jeśli obudzą się z ugryzieniem z poprzedniej nocy, zaliczą to do komara, który jakoś znalazł drogę do domu lub pająka, który trafił do twojego łóżka.

Jednak ten ślad ugryzienia może oznaczać, że masz w domu pluskwy. Wyglądają bardzo podobnie do ukąszeń komarów i mają wiele takich samych efektów. Na początku są bezbolesne, ale w kontakcie z nimi stają się swędzące i puchną.

Jak więc rozpoznać, czy to ugryzienie pluskiew, czy ugryzienie komara? Zwróć uwagę na lokalizację. Jeśli ślady ugryzień znajdują się wokół odsłoniętej skóry, takiej jak szyja, ramiona i kostki, prawdopodobnie jest to ugryzienie przez pluskiew.

4. Dyskomfort wśród całej rodziny

Jednym z największych objawów świadczących o tym, że masz problem z pluskiewką, jest sytuacja, w której kilku członków Twojej rodziny odczuwa ten sam dyskomfort w nocy.

Jeśli ty i twoi bliscy budzicie się z ukąszeniami owadów, które są bolesne i swędzące, potraktujcie to jako znak znacznie większego problemu.

Gdy pluskwy dostaną się do twojego domu, rosną w alarmującym tempie. Natychmiast skontaktuj się z profesjonalistą, aby zapobiec pogorszeniu się problemu.

5. Egzoszkielety i jajka

Niestety plamy krwi to nie jedyne oznaki, że masz pluskwy. Mogą również pozostawić ogromne ślady jaj, a także stare egzoszkielety, które zrzuciły.

Pluskwy mają skórki z żółtawym odcieniem, które mogą pozostać na twoich meblach lub tkaninach. Jaja mają mleczny wygląd.

Dobrą wiadomością (z braku lepszego określenia) jest to, że krew, jaja i egzoszkielety często znajdują się w tym samym miejscu. Jeśli zauważysz mieszankę tych trzech, natychmiast skontaktuj się z profesjonalistą.

Nie ignoruj ​​​​znaków pluskiew

Teraz, gdy znasz już szczegółowy przewodnik po znakach pluskiew i jak mogą ostrzegać przed rosnącą inwazją, skorzystaj z tych informacji na swoją korzyść.

Ostatnie wpisy:

Dlaczego warto skorzystać z usług DDD?

Wybierając profesjonalne usługi DDD, takie jak dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja, możesz cieszyć się wieloma korzyściami. Po pierwsze, możesz być pewny skuteczności i efektywności procesu, ponieważ

Czytaj więcej

Jak pozbyć się ćmianek?

Zastanawiasz się nad tymi podobnymi do ćmy muchami wiszącymi wokół twoich odpływów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co przyciąga te szkodniki i dowiedzieć się, jak pozbyć

Czytaj więcej