Uważaj, by nie przywieźć pluskiew z wakacji

Jak nie przywieźć pluskiew z wakacji

Pełzają, czołgają się i mogą po prostu być w twoim pokoju hotelowym.

A co gorsza, mogą wracać z tobą do domu.

Inwazja pluskiew może wystąpić w dowolnym momencie, ale eksperci twierdzą, że rozsądnie jest zachować szczególną ostrożność w czasie szczytu podróży — na przykład latem. Chowając się w pęknięciach i szczelinach, robaki są dobrymi autostopowiczami i mogą przyczepić się do bagażu i innych rzeczy..

Według badań przeprowadzonych w 2015 roku przez NPMA 74 procent ankietowanych specjalistów od zwalczania szkodników stwierdziło, że w ciągu ostatniego roku napotkało pluskwy w hotelach i motelach. Chociaż liczba ta jest druga po mieszkaniach, kondominiach i domach jednorodzinnych — 90 procent profesjonalistów stwierdziło, że znalazło w tych miejscach pluskwy — nadal jest dość wysoka.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by mali krwiopijcy nie stali się niefortunną pamiątką z wakacji.

Sprawdź swój pokój hotelowy. Zanim się usadowisz, warto zrobić szybki skan łóżka i ewentualnych kanap czy foteli. Spójrz na fałdy i szwy materaca, zalecał Fredericks, ponieważ małe ciemne plamy mogą być oznaką plagi. Jeśli jest to dość zły przypadek, możesz nawet zobaczyć rozbite muszle owadów lub perłowobiałe jaja.

Przyjrzyj się uważnie drewnianym zagłówkom. Chociaż pluskwy zazwyczaj kojarzą się z przywieraniem do tkaniny, mogą również używać swoich pazurów do chwytania i wspinania się na ramy łóżek. Jeśli to możliwe, zajrzyj za wezgłowie łóżka.

Dorosłe pluskwy są czerwonawo-brązowe i mają około ćwierć cala długości, powiedział Fredericks, podczas gdy młodsze są mniejsze i często mają „kremowe zabarwienie”.

Trzymaj walizkę z dala od podłogi. Chociaż albo wiele pluskiew lub pokryta samica musiałoby się schować, aby sprowadzić infestację do domu, warto zachować środki ostrożności.

Rozpakuj się natychmiast. Pluskwy zazwyczaj nie żyją na ciele człowieka ale mogą łatwo przylgnąć do twoich ubrań lub tkaniny walizki. Jeśli uważasz, że mogłeś sprowadzić kilku niechcianych gości, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wystawienie powierzchni na działanie ciepła. 

Zachowaj spokój i porządek. Po swoim rozległym doświadczeniu w radzeniu sobie z infestacją wiemy , że stworzenia mogą być „dość obciążające dla zdrowia psychicznego”. Zmniejsz bałagan, aby nie dać im miejsca do ukrycia się, ale jeśli uważasz, że mogli znaleźć sposób, pamiętaj, że istnieje pomoc z zewnątrz.

Ostatnie wpisy:

Dlaczego warto skorzystać z usług DDD?

Wybierając profesjonalne usługi DDD, takie jak dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja, możesz cieszyć się wieloma korzyściami. Po pierwsze, możesz być pewny skuteczności i efektywności procesu, ponieważ

Czytaj więcej

Jak pozbyć się ćmianek?

Zastanawiasz się nad tymi podobnymi do ćmy muchami wiszącymi wokół twoich odpływów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co przyciąga te szkodniki i dowiedzieć się, jak pozbyć

Czytaj więcej