Kiedy musisz wezwać specjalistę ds. zwalczania szkodników?

Gdy szkodniki trafiają do pomieszczeń, właściciele domów często mają pokusę, aby samodzielnie kontrolować problem, ale prawda jest taka, że ​​większość szkodników lepiej pozostawić profesjonalistom. W końcu specjaliści od szkodników posiadają wiedzę, narzędzia i przeszkolenie, aby bezpiecznie i właściwie eliminować plagi szkodników.

„Kiedy właściciel domu próbuje samodzielnie leczyć problem ze szkodnikami, często leczy „czubek góry lodowej”, a nie pierwotną przyczynę problemu – mówi Piotr Druzd, prezes Ogólnopolskiego Centrum DDD. „Szkodniki, które widzisz, mogą zostać wyeliminowane, ale większa infestacja może nadal rosnąć poza zasięgiem wzroku. Inwazje te mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia twojej rodziny i powodować szkody w twoim mieniu”.

Istnieje kilka scenariuszy dotyczących szkodników, z którymi zawsze powinien zajmować się profesjonalista. Obejmują one:

Termity i inne owady drążące drewno

Owady drążące drewno, takie jak termity, mrówki stolarzy mogą uszkodzić ważne belki nośne w twoim domu, powodując kosztowne naprawy, które zazwyczaj nie są objęte polisą ubezpieczeniową właścicieli domów. Same termity powodują rocznie około 5 miliardów dolarów szkód materialnych i są znane jako „cichy niszczyciele” ze względu na ich zdolność do przeżuwania drewna, podłogi, a nawet tapety, cicho i niezauważalnie, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. 

Pluskwy

Pluskwy są notorycznie nieuchwytne, chowają się w trudnych do wykrycia miejscach, takich jak za przełącznikami elektrycznymi i pod tapetą. Ponadto są bardzo odpornymi szkodnikami, ponieważ wiadomo, że żyją przez kilka miesięcy bez posiłku z krwi i wytrzymują szeroki zakres temperatur. Pluskwy są najtrudniejszymi szkodnikami do zwalczania – trudniejszymi niż karaluchy, termity i mrówki! Nawet pracując z profesjonalistą, może zająć kilka zabiegów, zanim błędy zostaną całkowicie wyeliminowane.

Owady kłujące

Owady żądlące – takie jak osy czy szerszenie – zawsze należy pozostawić profesjonalistom. Wiele gryzących gatunków owadów masowo roi się, jeśli ich gniazda są zagrożone, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia właścicieli domów. W rzeczywistości szkodniki te co roku wysyłają na pogotowie ponad pół miliona osób. Szczególnie narażone są osoby z alergią na użądlenia owadów.

Powtarzające się plagi

Bez względu na rodzaj szkodnika, jeśli masz infestację, która powraca, czas skontaktować się z profesjonalistą. Najprawdopodobniej istnieje podstawowa przyczyna, którą należy rozwiązać, zanim problem zostanie naprawdę rozwiązany. Wyszkolony profesjonalista będzie w stanie zbadać twój dom, zidentyfikować infestację i ustalić plan najskuteczniejszego rozwiązania problemu.

Jeśli podejrzewasz, że masz infestację, pierwszym krokiem powinno być zawsze skontaktowanie się z wykwalifikowanym specjalistą od szkodników. Mają narzędzia i wiedzę, aby właściwie zidentyfikować problem ze szkodnikami i zalecić odpowiedni sposób leczenia.

Ostatnie wpisy:

Dlaczego warto skorzystać z usług DDD?

Wybierając profesjonalne usługi DDD, takie jak dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja, możesz cieszyć się wieloma korzyściami. Po pierwsze, możesz być pewny skuteczności i efektywności procesu, ponieważ

Czytaj więcej

Jak pozbyć się ćmianek?

Zastanawiasz się nad tymi podobnymi do ćmy muchami wiszącymi wokół twoich odpływów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co przyciąga te szkodniki i dowiedzieć się, jak pozbyć

Czytaj więcej