Jak przygotować się do zabiegu odpluskwiania?

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Proszę zapoznać się z instrukcjami jak przygotować się do zabiegu dezynsekcji, polegającego na usuwaniu pluskiew z Państwa domu, biura, hotelu itp. Przekonujemy, że wybór naszej firmy w celu usuwania szkodników to jedno z najlepszych rozwiązań.

Aby zabiegi przebiegły sprawnie i w pełni bezpiecznie, nasi wykwalifikowani fachowcy to jedno, jednak Państwa zaangażowanie również jest niezmiernie ważne.

Wszystko dla dobra Państwa mieszkań, ogrodów, zwierząt czy żywności.

PRZYGOTOWANIE DO DEZYNSEKCJI METODĄ
OPRYSKOWĄ

prusaki, karaluchy, pluskwy, pchły, rybiki cukrowe, mrówki

Jeśli w Państwa mieszkaniu występują powyższe szkodniki, niezależnie od tego czy będziemy zajmować się pojedynczymi pomieszczeniami czy też całym mieszkaniem musimy pamiętać o:

przede wszystkim musimy zabezpieczyć żywność i inne przedmioty, które mają z nią bezpośredni kontakt. Możemy włożyć je do lodówki, zawinąć w foliowe worki.

Tak samo zabezpieczamy wszelkie karmy dla zwierząt, misek etc.

Bardzo ważną kwestią jest również zabezpieczenie wszelkich przedmiotów osobistych jak szczoteczki do zębów, pranie, ręczniki. Jeśli w mieszkaniu na co dzień znajdują się dzieci, bardzo ważną kwestią jest zabezpieczenie zabawek, najlepiej zebranie ich w jedno miejsce i zawinięcie folią lub workami na śmieci, tak aby na ich powierzchnię nie dostał się preparat chemiczny.

Jeśli mowa o zwierzętach domowych w miarę możliwości powinny być wyprowadzone
na czas zabiegu.

Jeśli chodzi o różnego rodzaju teraria czy klatki powinny zostać wyniesione lub szczelnie zabezpieczone, także filtry dla rybek itp.

Niezwykle ważny dla skuteczności zabiegu będzie dostęp do szafek pod zlewem oraz tył lodówki. Jeśli jest to lodówka wolnostojąca warto ją wcześniej lekko odsunąć od ściany.

W żadnym wypadku nie wykonuje się oprysków w lodówce, piekarniku, kuchence mikrofalowej, chlebaku itd. Podczas zabiegu w mieszkaniu nie powinny się znajdować dzieci, zwierzęta domowe, osoby chore, kobiety w ciąży. Zaleca się aby w lokalu poza technikiem przebywała co
najwyżej jedna osoba, zachowując przy tym bezpieczną odległość od rozpylanej cieczy roboczej.

Po wykonanym oprysku mieszkanie należy opuścić na czas schnięcia preparatu – ok. 1,5 godziny, a następnie dokładnie przewietrzyć. Możliwe jest pozostawienie otwartych okien i drzwi balkonowych podczas przebywania poza mieszkaniem. Po powrocie trzeba zmyć środek chemiczny z powierzchni bezpośrednio kontaktujących się z żywnością ( blaty, stoły itp.) czy powierzchnią z którą kontakt ma nasze ciało (wanny, brodziki, umywalki itd.), a co najważniejsze z powierzchniami i przedmiotami
których dotykają dzieci (szczebelki łóżeczek dziecięcych, mebelki, posadzka w pokoju dziecka, zabawki itd.)

OPRYSK – ZALECENIA:

• zabezpieczyć produkty spożywcze,
• pochować przedmioty znajdujące się na wierzchu,
• wyprowadzić zwierzęta domowe,
• odsunąć meble i sprzęty od ścian (jeśli jest taka możliwość),
• opróżnić łóżka i wyjąć pościel ze skrzyń,
• zdemontować cokoły pod szafkami,
• zdemontować listwy przypodłogowe (jeśli to możliwe),
• opróżnić szafki po zlewami i umywalkami,
• opuścić mieszkanie na ok. od 1 godziny do 1,5 godziny po zabiegu (w zależności od użytego środka),
• wywietrzyć mieszkanie przez ok. 1 – 1,5 godziny (w zależności od rozmieszczenia okien w pomieszczeniu),
• umyć i odkurzyć powierzchnie (podłogi, w szczególności miejsca przy łóżku – środki lepiej działają na czystych powierzchniach),
• zabezpieczyć i wyprać odzież.,

PRZYGOTOWANIE DO DEZYNSEKCJI METODĄ
ZAMGŁAWIANIA ULV

pluskwy, gryzki, mole
Jeśli chodzi o zamgławianie ULV najważniejsze jest zabezpieczenie żywności i sztućców, oraz innych elementów mających bezpośredni kontakt z jedzeniem.

Co ważne wystarczy schowanie ich do szafek czy lodówki. Inne przedmioty również powinny być chronione przed bezpośrednim kontaktem z nanoszonym preparatem. Chodzi o pranie, kosmetyki, szczoteczki do zębów itd. Zamgławianie jest metodą bardzo skuteczną dzięki możliwości dostania się preparatu we wszystkie możliwe szczeliny i zakamarki.

Dlatego też przy zamgławianiu pamiętajmy o zabezpieczeniu w miarę możliwości książek, sprzętu RTV itd. (możemy to zrobić po uprzednich ustaleniach).

Ze względu na miejsce występowania pluskiew (łóżka, kanapy, fotele itp.) zazwyczaj nie ma potrzeby wykonywania zabiegów w pomieszczeniach sanitarnych, najczęściej można je więc albo szczelnie zamknąć albo zabezpieczyć np. folią malarską.

Podobnie jak w przypadku oprysku meble i sprzęty należy odsunąć od ścian na około 30 cm. Skuteczność metody zamgławiania będzie zależała od dostępu do powierzchni np. wewnątrz listew przypodłogowych. To jedno z ulubionych miejsc pluskiew, dlatego też ta powierzchnia powinna zostać spryskana. W skrajnych przypadkach wymagających jeszcze większej interwencji, może nawet zachodzić potrzeba zdjęcia boazerii czy ściennych paneli.

Pamiętajmy, że częstą kryjówką szkodników są różnego rodzaju dywany tak więc na czas zabiegu powinny być one zwinięte.

Pamiętać należy o opróżnieniu łóżek i zdjęciu pościeli.

Dodatkowo należy pamiętać o przepraniu całej garderoby, zasłon, firan i pościeli w temperaturze minimum 60° C lub jeśli to niemożliwe w 3-4 cyklach prania następujących po sobie w temperaturach zgodnych z zaleceniami producenta.

Do czasu wykonania prania, wymienione przedmioty powinny pozostać zabezpieczone w szczelnych, np. foliowych workach.

Podczas zabiegu nie powinny w danych pomieszczeniach przebywać żadne zwierzęta.
Należy również szczelnie zamknąć lub zakleić kratki wentylacyjne, tak aby środek nie wydostawał się do innych pomieszczeń i sąsiedztwa.

Uwaga! Szczególną uwagę należy zwrócić na rybki, które wraz z akwarium muszą być szczelnie zabezpieczone, a podłączone do niego filtry wyłączone.

Po wykonanym zamgławianiu mieszkanie należy opuścić na czas osiadania i schnięcia
preparatu – od 3 do 5 godzin (w zależności od użytego środka). Po zabiegu należy dokładnie przewietrzyć (możliwe jest pozostawienie otwartych okien i drzwi balkonowych dopiero po opadnięciu mgły). Warto również dodać, że bez odzieży ochronnej, podczas zamgławiania nie można  przebywać w pomieszczeniu, w którym uruchomiono generator mgły. Po powrocie trzeba jeszcze przemyć środek chemiczny z powierzchni bezpośrednio kontaktujących się z żywnością (blaty, stoły itp.) czy skórą (obicia kanap, sof, foteli itd.). 

Najlepszym rozwiązaniem jest niezmywanie preparatu ze wszystkich miejsc, w których nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z żywnością lub skórą. Dzięki temu możliwe będzie nawet długotrwałe działanie zastosowanego środka, a co za tym idzie lepsza ochrona.

ZAMGŁAWIANIE ULV – ZALECENIA:

• zabezpieczyć produkty spożywcze itp.,
• pochować przedmioty znajdujące się na wierzchu,
• zabezpieczyć i wyprać odzież itp.,
• wyprowadzić zwierzęta domowe,
• odsunąć meble i sprzęty od ścian,
• opróżnić łóżka i wyjąć pościel ze skrzyń,
• zdemontować cokoły pod szafkami,
• zdemontować listy przypodłogowe,
• zdemontować boazerie i panele ścienne,
• zabezpieczyć kratki wentylacyjne,
• opuścić mieszkanie na ok. 3-5 godzin (w zależności od stosowanego środka),
• wywietrzyć mieszkanie przez ok. 1,5 godziny po powrocie,
• przemyć wskazane powierzchnie